Hakkımızda

Setair Hakkımızda

1990 yılında Koç Holding'in havacılık birimi olarak kurulan şirketimiz SETAIR HAVA TAŞIMACILIĞI VE HİZMETLERİ A.Ş, ticari hava taksi faliyetlerini; deneyimli uçuş ekibi ve son teknoloji ile donatılmış hava araçları ile hem güvenli hem de konforlu sunmaktadır.

SETAIR gerçekleştirdiği faaliyetlerini; uçuş ve bakım alanındaki kapsamlı bilgi birikiminin temeline dayandırmakta, yılların verdiği işletme tecrübesi ve deneyimli kadrosunun katkılarıyla yürütmektedir.


Bünyemizde 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 7X tipi jet, 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 8X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.


Uçaklarımız, Atatürk Hava Limanı'ndaki 1500 m2'lik hangar, bakım ve konaklama hizmetlerini içeren tesislerde, helikopterlerimiz 700 m2'lik hangar ve bakım ünitelerinin yer aldığı Arçelik Tuzla Heliport'da bulunmaktadır.


SETAIR, hem operasyonel hem de bakım faaliyetlerinde yüksek seviyede emniyet ve güvenlik standardı ile müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik hedeflerine ulaşma ve muhafaza etmede, en önemli kaynağının çalışanları olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden tüm ekibimiz periyodik olarak planlanan ve yaptığı işe uygun gerekli eğitimleri almaktadır. Eğitimlerin genel amacı, SHGM, EASA/JAA ile diğer ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve talimatlarla belirlenmiş şirket prosedürleri ve kalite uygulamaları konularında bilgilendirmek ve genel bilinç düzeyini arttırmaktır.


Pilotlarımız özel olarak seçilmekte ve kullandıkları hava araçlarına istinaden senede 2 kez yurtdışında özel eğitimlere katılmaktadırlar.


Uzun vadede şirketin geleceğinin teminat altına alınabilmesi için; SETAIR yapacağı uçuşları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün ve uluslararası tüm sivil havacılık kuruluşlarının talimat ve kurallarına, ilgili şartnameler ve standartların gerekliliklerine uyarak ve uçuş ve bakım planlamalarında gösterilen faaliyetleri öngörülen sürede yürüterek gerçekleştirmekte, envanterinde bulunan hava araçları ile müşteri memnuniyetini de sağlayarak uçuşlarını sürdürmektedir.


Şirketimiz, SHY-145 / JAR-145 Onay Sertifikası' na ve ISO-9001 Kalite Sertifikası' na sahiptir.