Sıkça Sorulan Sorular

Setair Hakkımızda

NEDEN SETAIR?

Setair olarak; kurulduğumuz 1990 yılından beri tecrübeli havacılık personelimizin benimsediği "GÜVENLİK ve KONFOR" ilkesi ışığında, son teknolojiye sahip hava araçlarımız ile değerli müşterilerimize 7 gün 24 saat hava taksi hizmeti vermekteyiz.

Değerli müşterilerimize havalimanındaki tüm sıkıntılardan uzak (bağlantılı uçuşları, elverişsiz uçuş saatleri, havalimanında beklemeler, oluşan bagaj hasarları gibi) güvenli ve konforlu uçuş imkanı sağlamaya çalışmaktayız. Bagajlarınızın transferi, gümrük işlemleriniz Setair yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Uçuşunuzun size özel olması için, beğeniniz doğrultusunda ikram servisi seçeneklerini titizlikle hazırlamaktayız. Deneyimli uçuş ekibimiz, size konforlu ve kaliteli bir uçuş deneyimi yaşatmak için hizmetinizdedir.

Setair Uçuş Emniyeti

Setair havacılık kurallarına ve güvenliğine koşulsuz uyarak havacılık sektörünün öncü şirketleri arasında yer almaktadır. Modern ve lüks uçuş hizmetini yüksek standartlarda eğitim almış, tecrübeli ekibiyle sağlayan Setair'de her uçuş, alanının en iyisi olan 2 pilot ile gerçekleştirilir. Tüm Setair ekibi periyodik olarak planlanan, yaptığı işe uygun gerekli eğitimleri almaktadır. Misafirlerinin ihtiyaçları ve isteklerine göre uçuşlarını kişiye özel kılan Setair, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip hava araçlarıyla güven ve konforu bir arada sunuyor. Tüm hava araçlarımız yurtiçi ve yurtdışı havacılık otoriteleri olan ICAO, EASA, FAA ve SHGM tarafından belirlenen yasal mevzuat ve şartlarına uygundur.

Hamileler için Uçuş Kuralları

Hamile yolcuların uçuşunda bebeğin kaç haftalık olduğu çok önemlidir. 28 haftalığa kadar olan hamile yolcuların sağlık raporu alma zorunluluğu yoktur. 28. haftanın başından 35. haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları "uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur" ibaresi yer alan ve bir aydan eski olmayan raporla seyahat edebilirler. Sağlık raporu olsa dahi kaptanın yolcunun fiziksel görünüşüne göre yolcuyu uçağa almama ya da yolcudan yeni bir sağlık raporu isteme hakkı vardır. 35 hafta veya daha fazla süredir hamile olan yolcuların ise uçuşuna müsaade edilmez. Hamile yolcular uçuş öncesi yolcu kabul sırasında şirket personeline bilgi vermesi zorunludur.

Yolculukta Evcil Hayvanlar

Yolcular belli kurallar dahilinde evcil hayvanlarını yanlarında getirebilir. Evcil hayvanlar yolcu eşliğinde uçuşa kabul edilir. Yolcu yürürlükteki ihracat ve gümrük yönetmeliklerine uyulması ve gerekli bütün evrakların bulundurulması (sınır belgeleri, resmi veterinerlik sağlık belgeleri, aşılar) konusunda sorumludur. Evcil hayvanın sağlıklı, temiz, kokusuz ve sakin görünümlü olmasına dikkat edilmelidir. Evcil hayvanlar, hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55x40x20 cm boyutlarındaki çantalar veya kafesler içinde taşınabilir. Çantası veya kafesi bu boyuttan büyük olan evcil hayvan kargo bölümünde taşınır. Setair, ülkeye girişi ya da geçişi engellenen evcil hayvanların kaybından hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Uçuş Esnasında Tehlikeli Madde Bulundurma Kuralları

Uçuşlarda tehlikeli maddelerin kargo kısmında veya el bagajı olarak taşınmasına izin verilmez. Bütan, oksijen, propan ve dalgıç tüpleri gibi derin dondurulmuş yanıcı; yanıcı olmayan ve zehirli gazlar olmak üzere gaz tüpleri; çakmak veya ısıtıcı yakıtları, boya veya kibrit gibi yanıcı sıvı - katı maddeler olmak üzere oksijen tüpleri tehlikeli maddeler olarak nitelendirilir. Böcek öldürücü, zirai ilaç, arsenik veya siyanür gibi zehirli maddeler; cam elyafı, çamaşır suyu gibi radyoaktif maddeler; oksitlen ve organik peroksitler; tabanca, otomatik silah ve mühimmat olmak üzere silah ve patlayıcılar da hiçbir şekilde uçaklara alınamaz.

Mühimmat taşıyacak yolcular uçuşdan önce kabul işlemlerini yaptırmalıdır. Aynı şekilde sportif amaçlı silahlar gerekli belgeleriyle birlikte yer müsaitliğine göre güvenli bir şekilde paketlenmesi kaydıyla kargo kısmında taşınabilir.

Pdf Dökümanı İçin Tıklayınız

Özel Durumlardaki Yolcular (engelli, hasta, vb.) için Uygulanan Kurallar

Özel durumlardaki yolcular ( fiziksel engel, zihni gerilik, yaş, hastalık veya herhangi bir başka nedenden dolayı hareket kabiliyeti sınırlı olan yolcular) özel durumun ayrıntısına bağlı olarak, yolcuyla seyahat eden refakatçi olmadıkça uçuşa kabul edilmeyebilirler. Tekerlekli sandalyelerin uçağın kargo bölümünde taşınabilmesi için akışkan olmayan akülü, kuru akülü, akışkan olmayan ıslak akülü olması ve akülerin bağlantısının kesilip emniyetli bir şekilde tekerlekli sandalyeye eklenmesi ile kutuplarının izole edilmesi gerekmektedir. Ağzı kapalı olmayan ve dökülebilir tekerlekli sandalye aküleri uçağa kabul edilmez. Eğer tekerlekli sandalye her zaman dik bir konumda yüklenemez, emniyete alınamaz ve tekrar uçaktan indirilemezse akünün ayrı olarak uçağa yüklenmesi gerekir. Akülerin nakil sırasında kirlenme ve aşınma olmadan taşınabilmesi için plastik bir kap veya kutuya konulması gerekmektedir. Hasta veya özel duruma sahip yolcular yalnızca doktor veya havalimanı hekimliği tarafından verilmiş olan sağlık raporuyla uçuşa kabul edilebilirler.

Bunların yanı sıra bulaşıcı/mikrobik hastalığı olan (açık tüberküloz, bulaşıcı hepatit, kızıl, difteri, su çiçeği vb.), son 8 haftada kalp krizi veya inme geçirmiş olan, herhangi bir sebepten dolayı uçağa alınmasına izin verilmeyen, hava basıncıyla veya elektrik bağlantısıyla çalışan tıbbı cihazlara bağımlı olan, uçuş esnasında oksijen takviyesiyle çalıştırılan elektrikli cihazlara bağımlı olan, uyuşturucu madde ve alkol etkisi altında olan, uçuş emniyetini tehlikeye sokabilecek olan kişiler uçuşa alınmayacaktır.

Setair Fiyat Politikası

Setair olarak felsefemiz; müşterilerimize günümüz şartlarında kabul edilmiş en sıkı güvenlik standartlarını ve emniyet prosedürlerini karşılayan ticari hava taksi hizmeti sunmaktır. Müşterilerimize; değişik kapasiteli hava araçlarımız ile en uygun kiralama ücreti planlamasını esas alınarak maliyetlerinizi minimize etmek ticari anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Fiyatlarımız talep edilen kiralama servisine ve kiralanacak hava aracın türüne göre değişmektedir.